Jdi na obsah Jdi na menu
 


První přátelák přípravek

31. 3. 2014

 Přátelské utkání

Dne 30.3.2014 se od 10.30 hod. odehrálo na hřišti TJ Úslavanu Ždírec  první přátelské utkání naší přípravky národní házené. Soupeřem našeho týmu vedeného manželi Pospíszilovi z Vlčic byla přípravka oddílu národní házené Sokola Blovice. Počasí přálo a tak se na  našem hřišti sešli rodiče a prarodiče hráčů, ale i další skalní příznivci tohoto sportu a našeho oddílu.   Utkání přípravek se hraje příčně v krajní třetině hřiště. I v rozestavění hráčů jsou drobné rozdíly, než na které jme zvyklí.   Nehraje se systémem 1x3x3, ale 1x3, kdy všichni útočí, ale rovněž i brání. Branková konstrukce je u přípravek snížena na výšku 2 m.  Kolem 10.30 hodin  bylo vše  připraveno a tak už nic nebránilo rozhodčímu Jiřímu Synáčovi ml., aby hvizdem do píšťalky vyzval  oba týmy k nástupu na hřiště. Po nástupu proběhla zdravice,  losování o míč  a společný pozdrav. Trenéři určili zahajovací sestavy, pomohli s jejich rozestavením a dali pokyn rozhodčímu, který mohl zahájit připravené utkání. Ihned od začátku  měl rozhodčí, ale i trenéři spoustu práce s vedením svých svěřenců. Na obou stranách bylo vidět na všech hráčích nadšení a zápal, se kterým do zápasu vstupovali.  Občas něco nevyšlo tak jak mělo, ale trenéři na obou stranách střídaček měli pro výkony svých svěřenců pochopení. Hráči byli vydatně povzbuzování svými spoluhráči, ale i diváky. Hnala je v před i touha dát si ve svém prvním  zápase gól. Gólů nakonec padlo do obou branek tolik, že na koci utkání vyhlásil rozhodčí zaslouženou remízu. O počet gólů v dnešním zápase vůbec  nešlo. Důležité bylo vzbudit u našich nejmenších  zápal pro hru. To se dnes určitě povedlo. Nadšení pro sport bylo vidět u všech i po zápase, kdy oba týmy předvedly divákům své naučené vítězné pokřiky. Ždírečtí hráči byli dále  po zásluze odměněni trenéry pamětním listem a drobnou sladkostí.  Když trenéři viděli nadšení a zájem o další zápas, nezbylo jim nic jiného než jej dohodnout. Další utkání se odehrají na našem hřišti v neděli 6.4.2014. Čas bude ještě upřesněn. Utkání v tomto termínu bude odehráno více, protože obě přípravky mají dostatek hráčů  a je možno vytvořit více týmů. Po odehrání zápasů přípravek bude následovat první předehrávané mistrovské utkání našich mužů, kterým bude soupeřem tým Tymákova B. Zápas začne již tradičně od 16.00 hodin.  Občerstvení na obě sportovní akce bude zajištěno. Jste srdečně zváni.

 

Ladislav Vrátník

 

img_9071.jpg

Další foto